Notitie vervangingspool |
|
|
Zoals u weet hebben de werkgevers in het primair onderwijs de mogelijkheid om enkele personeelsleden te benoemen, die in de officiële vervangingspool van het Vervangingsfonds opgenomen worden. Deze personeelsleden krijgen een benoeming, die standaard bekostigd wordt door het Vervangingsfonds. Zodra zij invalwerkzaamheden verrichten op uw scholen moet dit apart geregistreerd worden. Om dit in goede banen te leiden, dient Akorda maandelijks een opgaaf te ontvangen, waarin exact wordt weergegeven welke werkzaamheden deze vervangingspooler heeft verricht. Eerst geven wij hieronder uitleg over wat wel en wat niet door de vervangingspooler mag worden gedaan.
Inzet
Voor welke werkzaamheden kunnen de ‘poolers’ ingezet worden:
- Voor al het invalwerk dat door het Vervangingsfonds vergoed wordt; zoals ziekte, zwangerschap, buitengewoon verlof o.g.v. artikel 8.7 en 8.8 van de CAO
Voor welke werkzaamheden mogen ze niet ingezet worden:
- Voor werkzaamheden die NIET door het Vervangingsfonds vergoed worden; zoals ouderschapsverlof, (na)scholing, ADV, onbetaald verlof
Mutaties
U moet de vervanging door deze ‘poolers’ NIET melden bij Akorda middels de mutatietool of op een andere wijze! Het verlof moet u WEL melden, want de werkgever is wel verplicht om inzage te geven in de afwezigheidsregistratie, zeker als het om ziekteregistratie gaat.
Akorda heeft formulieren ontwikkeld, welke ingevuld dienen te worden en die maandelijks aan Akorda gezonden moeten worden. Op die formulieren moet bijgehouden worden per dag voor wie de pooler heeft vervangen, de reden van vervanging, de lesgebonden uren op die dag en de school waar de werkzaamheden zijn verricht.
Het is aan de werkgever om te bepalen wie deze lijsten bij gaat houden. Er kan voor gekozen worden om de pooler zelf hiervoor verantwoordelijk te stellen, er kan een directeur van een school voor aangewezen worden of het kan op een bestuursbureau geadministreerd worden.
Akorda zal aan de hand van deze overzichten de inzet van de vervangingspoolers op digitale wijze verantwoorden bij het Vervangingsfonds. In tegenstelling tot andere administratiekantoren zal Akorda daar geen additionele gelden voor vragen. Een voorwaarde hiervoor is echter dat het overzicht na afloop van iedere maand trouw aan Akorda gezonden wordt, volledig ingevuld volgens de invulinstructie.
|
Vacatures
Nieuws Akorda
Nieuws Onderwijs
- Besturenraad tegen 'Cito-isering' van het onderwijs
- Emile Roemer: Speciale scholen maken het verschil
- Amsterdam bemiddelt bij Amarantis
- Kritiek op verplichte Citotoets
- Sotftware voor studenten HAN met dyslexie
- Oproep scholen voor deelname aan onderzoek
- Jongeren vinden voortijdige schooluitval leerzaam
- Mini-documentaires over het digitale leven van tieners
- 'Met compensatie onvoldoendes begint verschraling hoger onderwijs' (opinie)
- Celstraf voor Utrechtse godsdienstleraar
